Vynález elcédéčka se servem

Tak trošku skromně připomínám, že sem taky vína-lezce a vína taky piju hodně (tak půl flašky denně, horší je, že sám).

Takže co sem vynalez':

Každej ví, že počítač musí mít monitor. Každej, gdo fotí digitálem a má počítač, tak si prohlíží fotky na monitoru.

A já sem jim tisíckrát říkal, foťte naplocho, netočte tím foťákem, NE! Voni furt musijou dělat nějaký vertikály. Říkal sem, máte videokameru, dyž děláte polocelek kamerou, taky ji votočíte na stranu? To je zajímavý, to nikoho nenapadne - přiblížím si na ksicht s břichem a nohy nechám mimo, ne? No ale fotografická smetánka néé, furt s tím kroutijou na strany, aby prej vynikla perspektiva, aby prej nebyly nohy uříznutý, no nesmysl na nesmysl.
Eště tak ze šikma, co? 23,5 stupňů, co? Subtropy, že? Když chcete na fotce vykouzlit pravý letní subtropický žár, foťte v úhlu 23,5 stupňů. Takovou fotku si za třeskutých zimních nocí dáte na krb a ani nebudete muset podpalovat, jaký vám bude horko. Ke správnému sklonu vám pomůže ve fotoaparátu integrovaná TWV - Trophy Wasser Váha.

No to je jedno, nestarejte se vo mě. Prostě život je takovej. A jak říká jedna provařená pojišťovna - Pro život, jaký je - i já jsem pro tyhlety lidi něco vynalez'.

Když si totiž budete prohlížet fotky na výšku na monitoru, kterej je na šířku, tak buď budete mít fotky na výšku na celé obrazovce - ale položený, takže si ukroutíte hlavu (doporučuju fotit, jak mnozí, jednou s pravačkou nahoře, podruhé dole, aby fotky ležely i napravo i nalevo a všechny krční svaly se namáhaly stejně) a nebo si je převedete na svislo - pak ale budou na monitoru moc malý (jejich výšku zmenšíte na výšku obrazovky, po boku jsou tlustý černý pásy).

Intermezzo:
LCD displeje se dají otočit na výšku !!! BINGOU !!! No ale co když fotím některý fotky na ležato a ty pak budou na LCD na výšku ležet na boku?

Zpátky:
Nebudou, v tom právě spočívá můj vynález. Stačí mírná úprava LCD displeje, kam přiděláte servo-motor z pozičního modulu satelitní paraboly (má to velkou výhodu v tom, že když si na LCD rozlijete kolu, tak ten motor, kterej je IPX chráněnej proti stříkající vodě, vám neshoří) a jednoduchá úprava ACDC nebo co používáte na prohlížení.

A teď to teprv přijde.
Při prohlížení fotek ve Slide-Show Vám upravené ACDC porovnává u každého snímku před jeho zobrazením jeho výšku a šířku. Jo?
A pokud přijde na to, že výška je větší, než šířka, umělá inteligence odhalí, že se jedná o fotku na výšku a dá pokyn servo-motoru a ten otočí LCD na výšku. Když ACDC zjistí, že šířka je větší než výška, dá pokyn servo-motoru a ten otočí LCD na šířku.

Dobrý, ne? Má to ale ještě mouchy. LCD-éčko se otáčí na výšku jenom na jednu stranu.
Pokud teda fotíte kvůli krku na výšku tzv. "oboustranně" (viz. výše), můžou bejt některý fotky na LCD na výšku vzhůru nohama.
Moje prozatimní řešení je, si k systému Side-Drive © ("tun tuun tun tuuun") pronajmout černocha, kterej drží LCD v ruce a na pokyn apsajdan ho otočí vzhůru nohama.

Logická otázka zní: Není vhodné zaplatit pronájem černocha a nekupovat systém Side-Drive © ("tun tuun tun tuuun")?
Odpověď zní: NE. Uvažujte logicky: Musíte se (a černocha) naučit víc příkazů: to máte tarnleft a tarnrajt a teď: Která je pravá a jak se to řekne, že? A teď, a ví černoch, která je pravá a která levá? A pokud ví, nezapomeňte, že stojí čelem k vám a příkazy teda provádí zrcadlově, čili vždycky naopak, než vy chcete.

Opravdu doporučuju, NERISKUJTE a pořiďte si Side-Drive © ("tun tuun tun tuuun"). Learning perioda průměrného černocha je pak opravdu minimální - několikrát mu předvést, jak se točí apsajdan, a že to není obrazovkou k černochovi.

Zajímají vás jistě náklady na systém Side-Drive © ("tun tuun tun tuuun").
Nejsou nikterak přemrštěné: LCD se servo-motorem s krytím IPX stojí 4800 USD, interfejs ve verzi interní PCI pro ovládání motoru (resp. ve verzi externí USB 2.0) přijde nyní v akci na pouhých 899 USD (resp. 1399 USD, v ceně je ale i síťový napáječ) a upravené ACDC pro ovládání interfejsu přijde na 699 USD (jako upgrade z předchozí legální verze ACDC na 599 USD). K cenám je potřeba připočítat DPH a poštovné 200 USD.

Názor?